Вівторок, 29.09.2020, 22:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Укр-німецьк. рік
Рік англ. мови
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека

Запрошуємо до бібліотеки ЗОШ №14

Шкільна  бібліотека – це  фундамент  освіти  і  самоосвіти,  за  своєю суттю   вона   є   Берегинею   людського   знання   зафіксованого   у  документальній  формі.  Вона  є  найнеобхіднішим  помічником  учителя, вихователя  та  учнів  у  правильному  виборі  інформації  та  документів. Бібліотека  навчає  читачів  орієнтуватися  у  світі  інформатики, користуватися  джерелами  інформації,  знати,  де  і  як  можна  підібрати необхідну  літературу  з  певної  теми.   Шкільна  бібліотека  стала  справжнім  центром  пропаганди  книги,  надійним  помічником  педагогів  у навчанні  і  вихованні  учнів.

 

Зеленюк Ольга Дмитрівна

Посада: бібліотекар

Місце роботи: Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14

Освіта: середня спеціальна 

Спеціальність за освітою: бібліотечна справа

Контактний телефон: 52-61-81

Web-сторінка бібліотеки: cvznz-14.at.ua/index/biblioteka/0-184

Стаж роботи на займаній посаді: 38 років

Бібліотечний стаж: 38 роки

Кваліфікаційна категорія: провідний бібліотекар

 

Режим роботи бібліотеки

Щодня - з 9.00 до 17.00

Обслуговування читачів - 10.00 - 17.00

Вихідні - субота, неділя

Останній день місяця - санітарний

 

 

Відповідно до листа управління освіти 01-34/377 від 21.02.2020 р. "Про здійснення вибору підручників для учнів 3- х класів".

  

 

  

Книжкова виставка до Дня пам'яті героїв Крут

      

Книжкова виставка до Дня пам'яті жертв Голодомору

    

 

Виставка до Дня писемності і мови 

  

 

Тиждень початкової школи

Зеленюк О.Д. провела у 2-Б класі бібліотечний урок "Народні перлини, маленькій дитині".

  

 

Літературна кав'ярня

Літературна кав'ярня – чудове місце для спілкування любителів літератури як виду мистецтва. Це місце, де зникають межі між учнями та учителями, де душевна атмосфера надихає на творчість та щиру розмову.

15 жовтня 2019 р. розпочала свою роботу літературна кав'ярня у нашій школі. Вчителька зарубіжної літератури Смеречинська Н.В., бібліотекар Зеленюк О.Д. та учні 11 класу зібралися  у затишному приміщенні для обговорення актуальної проблеми сучасності - значення літератури для розвитку як окремої особистості, так і для людства. Основою цієї розмови стало оповідання сучасного американського письменника – фантаста Майка Гелпріна «Свіча горіла». Розповідь автора про наше майбутнє без книги, без любові до читання не тільки сприяла розвитку навчально-інтелектуальних вмінь старшокласників, але й привела їх до важливого висновку: необхідно виховувати в собі шанобливе ставлення до читання, усвідомлювати роль художньої літератури у духовному розвитку людини та людства загалом.

  

БІЛЬШЕ ФОТО

 

Бібліотечний урок

10.10.2019 р. бібліотекар Ольга Дмитрівна провела бібліотечний урок з учнями 3-б класу, який пов'язаний  із святкуванням Дня міста на тему:"Чернівці - найкраще місто на землі".

  

 

Бібліотечний урок

17.09.2019 р. бібліотекар Ольга Дмитрівна провела бібліотечний урок, який пов'язаний з видатною датою Михайла Коцюбинського для 4-А та 4-Б класів.

Літературна година

"Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє"... Під такою оригінальною назвою 23.09.2019 р. відбулася літературна година, присвячена 125-й річниці від Дня народження Олександа Довженка, яку провела бібліотекар школи Зеленюк О.Д. з учнями 8-А класу. Захід був насичений цікавою презентацією про життя та твочість видатного митця. Особливу цікавість у школярів викликала розповідь  про маловідомі сторінки життя митця, про кіномистецький доробок О.Довженка та автобіографічний твір "Зачарована Десна". На підсумок було обрано метод "Займи особисту позицію", де було поставлено учням запитання "Олександр Довженко: герой України чи ні?"

До нового 2019-20 навчального року готові!

  

 

Літературна година

08.05.2019 р. у 4-А класі бібліотекарем Зеленюк О.Д. було проведено захід "Шануймо українську книгу!", присвячений письменникам-ювілярам 2019 року - Тарасу Шевченку, Юрію Федьковичу, Олені Пчілці. Літературна година пройшла у творчій атмосфері. Учні читали поезії та обговорювали твори, висловлювали своє ставлення до героїв.

  

 

Книгоманія - 2019

11.03.21019 р. на базі міської Центральної дитячої бібліотеки відбувся ІІ етап конкурсу дитячого читання "Книгоманія-2019", у якому наша учениця 7-Б класу Беженар Дарина здобула пермогу (Грамота).

Учениця представляла твір О.Кобилянскої "Битва", в якому порушується проблема людини і природи (вирубeвання Карпатських лісів). Новела, написана понад 100 років, і сьогодні є актуальною, вражає своїм неповторним змістом.

Бажаємо Даринці яскравих емоцій і підкорення нових читацьких вершин!

  

Відповідно до листа Управління освіти №01-34/421 від 25.02.19 р., типової освітньої програми під керівництвом О.Я.Савченко та Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 2 класів обрати наступні підручники.

  

  

  

Відповідно до листа МОНУ від 28.02.2019 номер 1/9 107, Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої  освіти, затвердженим наказом МОНУ від 05.01.2018 р. №14 обрати проекти підручників для 6,11 класів (додаток 1,2).

 

Результати вибору проектів підручників  на  2019/20 н.р.

Підручники на 2019/20 н.р.

 

Бібліотечний урок

26.09.2018 р. учні 3-А класу під керівництвом бібліотекаря Зеленюк О.Д. та вчителя Цуркан Л.Д. провели бібліотечний урок, присвячений 100-річчю з дня народження В.О.Сухомлинського. На уроці діти обговорили навчальні твори письменника, висловили своє ставлення до героїв та створювали цікаві епізоди до творів.

  

 

Всеукраїнський місячник бібліотек (01.10.2017-31.10.2017 р.)

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Чернівецькій ЗОШ №14 проведено заходи, які сприяли реалізації основних пріоритетів нової української школи під гаслом: "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя". Бібліотекарем спільно з вчителями школи проведено наступні заходи:
Усний журнал «Здоров’я людини – найдорожчий скарб»  для учнів 5-А класу, який складався з 5 сторінок: 1. Здоров’я людини – найдорожчий скарб; 2. Твоє здоров’я у твоїх руках; 3. Весела думка – половина здоров’я; 4. Усе можна купити, тільки здоров’я – ні; 5. Здоров’я людини – багатство країни.

   

Бібліотечний урок "Наш друг  - шкільна бібліотека" з учнями 3-А класу.

Виставка книг, зроблених власноруч учнями 3-А, 3-Б класу під назвою "Книжкові витвори своїми руками". Діти створили книжечки-шедеври, які милували око відвідувачів виставки.

 

Бібліотечний урок "У світі казки" з учнями 2-Б класу. Він був насичений цікавими ребусами, вікторинами, інсценізацією казки "Рукавичка".

 

 
Під час місячника було проведено багато інших  цікавих заходів. До проведення місячника активно долучилися вчителі та учні школи. За результатами конкурсів місячника кращі учасники були нагороджені відзнаками адміністрації школи.

 

Пам'яті Голодоморів (22.11.2016)

Ніхто не змусить Україну

Пустити роки в забуття,

Які поклали в домовину

Народ, що так любив життя...

Указом Президента України встановлено День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій - 22 листопада. Щорічно в цей день люди віддають  шану безвинно постраждалим співвітчизникам.

Голодомор - чи не єдина трагедія такого маштабу, за яку ніхто не розкаявся, не вибачився і не поніс покарання.

Подібне не повинне повторитися ніколи. Ні в долі кожного з нас, ні в долі нашої України. Людина приходить в цей світ, щоб творити добро, жити в мирі й злагоді з іншими людьми та продовжувати свій рід. У цьому її призначення на землі.

     

  

 

До дня української писемності (08.11.2016)

Літературно-інформаційний огляд "Поклали життя за Україну" (В.Стус; Г.Хоткевич; В.Симоненко; В.Івасюк; герої-кіборги, що захищали Донецький аеропорт; герої Небесної сотні)

 

Книжкові виставки

   

 

Рекомендована література для учнів 7 класу

Тема боротьби людини за життя  у творах української та зарубіжної літератур

Ганна Дущак. Збірка поезій "Спитай себе"

О. Генрі. Новела "Останній листок"

Рекомендована література для учнів 9, 10 класу

Через літературні образи до болючих сторінок  історії України (за творами М. Матіос: Солодка Даруся. Москалиця. Нація)

Література для вчителів

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Бібліографічний список літератури

 1. Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах : наказ М-ва освіти і науки України від 16.06.2015р. №641// Інфор. зб. та комент.М-ва освіти та науки України – 2015 - №7. – С.70-95 - №8.- С.87 – 95.
 2. Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді : постанова Верховної Ради Українивід 12 травня 2015р. №373 – VIII//Офіц. вісникУкраїни. – 2015.- №41. – ст.1249.
 3. Про заходи, щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді : Указ Президента Українивід 12 черв. 2015р. №334// Офіц. вісн. Президента України. – 2015. - №14. – Ст.971.
 4. Кульчицький, В Соціально-педагогічніо снови патріотичного виховання у педагогічній спадщині В.Сухомлинського / В.Кульчицький// Молодь і ринок. – 2014. - №3. – С.70- 75.
 5. Конашко,О.Громадянсько-патріотичне виховання та соціалізація особистості./ О.Конашко // Ріднашк. – 2014. - №6.- С.34-37. Програма українсько-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді / НАПН, Ін-т проблем виховання./[ І.Бех, К.Чорна]. – Київ, 2014.- 32с.
 6. Чорна,К.Патріотичне виховання старшокласників у позаурочній діяльності / К.Чорна.// Школа. – 2012. - №2. – С.68-74.
 7. Полякова,О.П.Упровадження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у виховний процес гімназії. / О.П.Полякова.// Виховна робота в школі. – 2016. №1. – С.2 -8.
 8. Бачурська, Т.А. Форми та методи патріотичного виховання дітей у системі навчально-виховної роботи гімназії. \ Т.А.Бачурська.// Виховна робота в школі. – 2016. №1. – С.9 -13.
 9. Хемчян,І.І.Всеукраїнський вебінар «Виховуємо громадянина – патріота України»./ І.І.Хемчян// Шкільна бібліотека плюс. – 2016. №1-2. – С.4.
 10. Мандибура, І.Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу. / І.Мандибур // Шкільна бібліотека плюс. – 2016. №1-2. – С.10-19.
 11. Всеукраїнський вебінар «Виховуємо громадянина – патріота України» [ Електроний ресурс].|/Інтернет за адресою: http://1drv.ms/1XGoZ6q

 

Звіт про проведення в ЗОШ № 14 Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (з 01-31.10.16 р.)

Згідно плану проведення місячника бібліотекар спільно з вчителями школи провели наступні заходи:

 • виставку книг на події АТО «Нам істину треба знати»;
 • виставку книг «Поклали життя за Україну»;
 • виставку «Україна. Історія і сучасність»;
 • огляд-презентацію літератури «Місто моєї любові» (тиждень історії рідного краю)

 • виставку дитячих малюнків «Мир планеті Земля» (Шевцова І.П., Зеленюк О.Д.);

 

 • бібліотечний урок за темою: «Патріотизм починається з колиски» (за творчістю М.Хвильового, У.Самчука і О.Гончара);
 • бліц опитування «Твоя улюблена книга»;
 • екскурсію до бібліотеки (1кл.) «Мандрівки книжковим містом»

 

 • презентація книги «Україна-мати кличе нас повстати» (до дня утворення Української Повстанської Армії);
 • годину спілкування «Дзвони минулого – шляхи майбутнього»;
 • літературний ренесанс «Книга – твій друг, без неї як без рук»;

 • огляд-презентація літератури «Українське козацтво – наша гордість і слава». Козацькі забави «Ми – козаки»; 
 • бібліоподорож «Мандрівка книжковою країною»;
 • літературна кав’ярня «Час читати»;

    

 • екскурсія в минуле «Писемні пам’ятки України».

До проведення місячника активно долучилися вчителі та учні школи. За результатами конкурсів місячника кращі учасники були нагороджені відзнаками дирекції.

Вхід на сайт
Інклюзивна освіта
Протидія булінгу
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Виховуємо патріота
Корисні посилання

Чернівецька ЗОШ №14 © 2020