Субота, 11.07.2020, 14:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Укр-німецьк. рік
Рік англ. мови
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 710
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як не стати жертвою злочинів

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

ІНСТРУКЦІЯ

як не стати жертвою злочинів

Створіть свій власний інформаційний банк даних своєї дитини. Випадки зникнення безвісти дітей не рідкість у наш час, до того ж дитина може просто заблукати. Через це необхідно частіше фотографувати своїх дітей, особливо крупним планом та на увесь зріст. По можливості зніміть його на відео, адже для розшуку не будуть зайвими будь-які характеристики (мовні, рухові та інш.). Криміналісти рекомендують мати вдома так звану "рятувальну дитячу банку" (стерильний посуд, де законсервовано шматок дитячої сорочки — для консервації запаху, дитяче волосся в паперовому конверті і навіть відбитки пальців.). В трагічних випадках така інформація може стати у пригоді для розшуку дитини.

Не дозволяйте дітям виходити на вулицю з цінними речами, які можуть спровокувати злочинця на насильницькі дії щодо дитини.

Розповсюджена у деяких навчальних закладах та дворових групах "трясучка" (вимога під загрозою насильства кишенькових грошей старшими підлітками у молодших) мовою кримінального права називається вимаганням. Саме безкарність таких правопорушників зумовлює повторність таких випадків. Тому, якщо Ви виявили, що Ваша дитина боїться виходити з дому або пропускає заняття в навчальному закладі, спробуйте в довірливій бесіді вияснити у неї, чи не пов'язано це з погрозами в його адресу. Поясніть йому, що негативних наслідків можна уникнути, якщо не мати таємниць від батьків. Про кожний такий випадок негайно повідомляйте до міліції.

Навчіть дітей правильно замикати двері квартири зовні та зсередини, а також навчіть їх правильно носити ключі та кишенькові гроші. Запевніть їх, що ніхто і ніколи не повинен прийти до будинку від Вашого імені з проханням заночувати, забрати якусь річ, гроші та інше . Дитина ніколи не повинна відчиняти двері не знайомим людям.

В нашій системі виховання домінує положення про те, що дорослий завжди має рацію. Тому, упередити випадки зустрічей дитини з насильниками, іншими правопорушниками, навчіть дітей:

  • спілкування з незнайомцями обмежити лише дружніми вітаннями. На всі пропозиції незнайомих людей відповідати: "Ні!" - та негайно йти геть;
  • не реагувати на вмовляння незнайомців, навіть якщо вони його знають, чи називають його ім'я.

Якщо дитина бачить, що її переслідує незнайомець, то при відсутності близьких людей, вона повинна підійти до перехожих і попросити захисту та допомоги. Навчити цьому - завдання батьків;

  • ні в якому випадку і нікуди не ходити з незнайомим и, будь це дорослі особи, чи хлопці з двору;
  • не заходити до ліфту з незнайомими;
  • не сідати до автомобіля з незнайомими особами;
  • ніколи не приймати подарунків від незнайомих без дозволу батьків;

- не гуляти на вулиці до настання темної пори доби, не знаходитись далеко від власної домівки;

  • уникати малолюдних місць, пустирів, покинутих будинків, сараїв, горищ, підвалів;
  • не вирушати у далекі поїздки одному;
  • що б не сталось, одразу повідомити про все батькам, чи дорослим, яким довіряє дитина.

Навчаючи дитину правилам безпечної поведінки, ні в якому разі не намагайтесь його залякати. Цим Ви не тільки не навчите його безпечній поведінці, але й посприяєте негативному розвитку конфлікту. Адже неточні фрази, які лякають дитину, не навчать його правильній поведінці, а можуть його перетворити у боягуза. А Ваше завдання навчити дитину бути обачною.

При спілкуванні з дітьми рекомендовано:

Як не потрібно говорити...   Замість цього скажіть

 1.  Не розмовляй з незнайомими людьми.

 2.  Навколо багато психів.

 3.  Тебе можуть викрасти.

 4. Дітям гуляти в парках небезпечно.

 5.  В наш час нікому не можна довіряти.

 1.  3 незнайомцями потрібно поводити себе наступним чином...

 2.  Більшість людей заслуговують на довіру, але...

 3.  3 тобою нічого не трапиться, якщо...

 4.  Якщо хтось підійде до тебе...

 5.  Ти можеш звернутись по допомогу...

Обов'язково проінструктуйте вчителів початкових класів та вихователів дошкільних закладів, щоб вони не відпускали дітей з малознайомими людьми без Вашої письмової згоди.

Навчіть своїх дітей захищатись. Заради особистої безпеки дитина може порушити всі правила та заборони. Ні в якому випадку вона не повинна задумуватись про наслідки застосування заходів самооборони. Поясніть, якщо Ваша дитина завдасть нападнику тілесних ушкоджень, то її за це тільки похвалять. Покажіть дитині найбільш вразливі місця на тілі людини, доступні для нейтралізації злочинних намірів нападника і навчіть її правильному нанесенню ударів у такі точки. Поясніть дитині куди потрібно бігти у випадку виникнення небезпеки і до кого звертатись по допомогу.

Вхід на сайт
Інклюзивна освіта
Протидія булінгу
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Виховуємо патріота
Корисні посилання

Чернівецька ЗОШ №14 © 2020